Kilenc magyar arany az első nemzetközi Hungarian Openen!

8 nemzet 40 játékosa lett részese a történelmi pillanatnak. Ennyi résztvevővel rendezték meg ugyanis hazánk eddigi legrangosabb pickleball eseményét. A hazai klubok kivétel nélkül delegáltak játékosokat, hogy minél több magyar éremnek örülhessünk a végén. Nézzük mi is történt az egyes kategóriákban:

Női egyéni 50+:

A kategória első meccsein az andocsi gráciák (Kétszeriné és Komócsinné) „rárúgták az ajtót” az esélyesebbnek tartott Felsőbükyre és Falusinéra (15-9, 15-13). A kezdeti sokkból aztán felébredtek Kláriék, így igazán komoly izgalmak végén a döntöben, illetve a bronzmeccsen megismétlődött az első forduló szereposztása. A bronzmeccsen Falusiné nagy nehézségek árán visszavágott Komócsinnénak (15-13) és minimális különbséggel megkaparintotta a kategória 3. helyét. A 2 nyert szettig tartó döntőben Felsőbüky elővette a taktikusabb énjét, illetve az elmúlt időszak legtöbbet fejlődő játékosa, Kétszeriné magához képest többet hibázott, így végül Felsőbüky nyakába került az arany.

Dobogósok: 1. Felsőbüky (HUN), 2. Kétszeriné (HUN), 3. Falusiné (HUN),

Női egyéni 19+:

Kajmán-szigetek színeiben versenyző Strommer Zsuzsanna mellett ütőt ragadott a kötélugró EB-ről frissen hazatérő Kurtz Tímea, valamint a hazai női pickleball 2 legnagyobb üdvöskéje Takács Flóra és Szeli Fruzsina is. A csoportmérkőzések során Strommer még kölcsön ütővel is könnyedén masírozott be a döntőbe. Mellette a 2 ifjú tehetség közül most Takács Flórának jött ki jobban a lépés, így ő jutott be másodikként az „aranyos” mérkőzésbe. Hozzá kell azonban tenni, hogy Kurtz komoly ellenállást tanusított Fruzsi és Flóra ellen is, hiszen mindkét mérkőzésen nüanszok döntöttek a fiatalok javára. A döntő elég simának tűnt az elején, azonban a 2. szett közepén fordult a kocka, így végül elég nyögvenyelősen lett az első Hungarian Open női egyéni 19+-os kategória aranyérme Kajmán-szigeteké. A bronzmeccsen Szeli most simábban verte Kurtzot.

Dobogósok: 1. Strommer (CAY), 2. Takács F. (HUN), 3. Szeli F. (HUN),

Férfi páros 50+:

A nagy érdeklődéssel várt kategória annyira simára sikeredett, hogy még a bukmékerek is levették kínálatukról. Annyira biztosnak tűnt ugyanis a Komáromi fivérek győzelme, hogy csak egy visszalépés akadályozhatta volna meg őket a győzelemben. Mivel ez nem történ meg, így egyedüli indulókként már a verseny kezdete előtt biztos aranyérmesként térhettek haza. Azért senki ne izguljon, mert a 19+ férfi páros kategóriával való összevonásnak köszönhetően nekik sem maradt száraz a mezük.

Dobogósok: 1. Komáromi Róbert/Komáromi Rudolf (HUN), 2. – , 3. -,

Férfi páros 19+:

Szerbia és Magyarország mellett az USA is adott párost a kategóriába. Az egyik csoportban Szent-Adnrássyék (Kínállal) simán jutottak tovább. Mögöttük nagy volt a tömörülés. Elég csak megemlíteni, hogy az amerikai duó két 1 pontos vereséget (14-15) szenvedett mind a csoport harmadik Tármoky/Boda, mind pedig a továbbjutó Nedic/Kiss páros ellen. A másik csoportban a Bőhm/Takács A. kettős, a rendkívül sokat fejlődő Tarr/Vidus kettős mellett a friss aranyérmes Komáromi fivérek is a továbbjutásra ácsingóztak. Végül szoros csatában Bőhmék elsők, Komáromiék másodikak lettek. Az elődöntőket viszonylag könnyedén vették (igaz Szent-Andrássyék komoly hátrányban voltak az elején) az esélyesebb párosok, hogy idén harmadszor is összecsaphassanak Bőhmék és Szent-Andrássyék. A döntő elején úgy nézett ki, hogy simán nyernek Márkék, de egy-két hibát kihasználva Bőhmék megfordították az első szettet (9-11). Ezt követően azonban a kevesebbet hibázó és jobban koncentráló Szent-Andrássy/Kínál kettős előbb kiegyenlített, végül pedig döntő szettben idén harmadszor is nyert Bőhmék ellen. A bronzmeccsen Komáromiék könnyedén nyertek Nedicék ellen, így az aranyuk mellé egy számukra „junior” kategóriás bronzot is nyertek.

Dobogósok: 1 Szent-Andrássy/Kínál (HUN), 2. Bőhm/Takács A. (HUN) , 3. Komáromi Róbert/Komáromi Rudolf (HUN),

Férfi egyéni 4.0, 19+:

Lassan már az unalomig ismételt kérdés merült fel ismételten: Az olasz és szerb egyéni játékosokkal kiegészült mezőnyből vajon képes lesz-e valaki magyar földön legyőzni Szent-Andrássy-t. Az izgulósoknak előre megírjuk, hogy megnyugodhatnak most sem sikerült „ledönteni” Márk szobrát. Na de haladjunk szépen sorban. A játékosok saját bevallása szerint is egyre nagyobb színvonalat képviselő férfi egyes ismét nem hazudtolta meg magát. Az egyik csoportban ugyanis Szent-Andrássy mögött igazi parázs meccsek alakultak ki. Ebből végül Havasi jött ki jól, aki a legjobbkor vette elő lehengerlő játékát. Pedig volt esélye Miklósnak és Komárominak is a továbbjutásra. Kínál ezen a napon hiába próbált meg mindent kevés sikerélménnyel búcsúzott. A másik csoportban Tarr, Bőhm és Takács A. kiemelkedett a mezőnyből, így az volt csupán a kérdés, hogy kik jutnak tovább közülük. Végül hármas körbeverés végén (csupán egyetlen pontnak köszönhetően) Takács és Tarr jutott a legjobb 4-be. Itt az erejével elkészülő Tarr nem tudott már komoly ellenállást kifejteni Márk ellen. A másik ágon szoros csatában meccslabdákat is hárítva Takács Attila megverte Havasi Balázst (16-14), így ő készülhetett a döntőre. A döntő első szettje remek színvonalat és szoros csatát hozott (szűken nyert csupán Szent-Andrássy). A második szettben azonban Takács elfogyott, mint az „olvadós cukorka”, így végül Szent-Andrássy első hazai nemzetközi versenyén is diadalmaskodott. A bronzon nem volt kérdés, hogy Havasi nyer.

Dobogósok: 1. Szent-Andrássy (HUN), 2. Takács A. (HUN), 3. Havasi (HUN),

Férfi egyéni 3.0, 19+:

Jót tett az egyéni küzdelmeknek, hogy a szervezők külön szedték a „profikat”, így az alacsonyabb besorolású kategóriában rendkívüli izgalmak után derült csak fény a győztes kilétére. Rögtön az első mérkőzésen borult a papírforma, hiszen az élete formájában játszó Kiss meglepte Bodát (15-14). Csak, hogy összekuszálódjanak a dolgok, a szintén élete formájában játszó Szeli László simán verte Kiss-t (15-8). Amikor már azt hittük, hogy megvan a döntősök kiléte, akkor Boda Szeli felett aratott még simább győzelmével tett róla (15-5), hogy a nem létező GPS-ünk csak annyit mondjon folyamatosan, hogy „Újratervezés, újratervezés!”. Ennek lett az eredménye, hogy Kiss és Boda döntőt játszhatott egymással. A szoros meccsen végül Bodának 2 szettben sikerült visszavágnia, így Mátyus után ő a második bólyi, akinek aranyat akaszthattak a nyakába. A harmadik helyen óriási izgalmak végén Szeli végzett Páger Zoltán nagy bánatára.

Dobogósok: 1. Boda (HUN), 2. Kiss (HUN), 3. Szeli (HUN),

Férfi egyéni 50+:

Csupán egy meccset foglalt magában a kategória, hiszen Komáromi Róbert és Tarr Sándor mellett nem volt több jelentkező. A kiegyenlített összecsapáson a magával többet perlekedő, néha dühében az ütője gripjét is megrágcsáló Komáromi Róbert a végén többet hibázott, így Tarr Sanyi egy igazán kiegyenlített ütközet végén örülhetett az aranynak (15-13). Komárominak sincs oka a szomorúságra, hiszen így egy egész éremkollekciót mutathat majd be új győri tanítványainak.

Dobogósok: 1. Tarr Sándor (HUN), 2. Komáromi Róbert (HUN), 3. –

Női páros 50+:

A 19+-os női párosok között is induló Felsőbüky/Jármer kettős játszott egy mérkőzést a Kétszeriné/Komócsinné kettőssel. Az egyéniben rendkívül jól teljesítő Kétszeriné és Komócsinné sajnos párosban nem tudta megszorongatni Felsőbükyéket, így Kláriék könnyed győzelemmel örülhettek a kategória aranyának.

Dobogósok: 1. Felsőbüky/Jármer (HUN), 2. Kétszeriné/Komócsinné (HUN), 3. -,

Női páros 19+:

Az 50+-os párosok mellett indult többek között egy svéd kettős (Keyser/Johansson), valamint a Strommer/Papp kajmán-szigeteki kanadai kettős is. Itt voltak továbbá a feltörekvő fiatalok Szeli és Takács révén, valamint a rutinos Csillagék is. Röviden úgy jellemezhetjük az eseményeket, hogy a Strommer/Papp kettős tönkre verte a női páros mezőnyét, hiszen minden mérkőzésüket magabiztosan nyerték. Mögöttük nagyobb izgalmak árán ugyan, de a svédek futottak be második helyen. A bronz meccsen egy hajszállal még a rutin győzött Felsőbükyék javára (így az 50+-os arany mellé szereztek egy 19+-os bronzot is), így juniorjainknak még egy kicsit várni kell az „előzésre”.

Dobogósok: 1. Strommer/Papp (CAY/CAN), 2. Keyser/Johansson (SWE), 3. Felsőbüky/Jármer (HUN).

Vegyes páros 50+:

Az, hogy Komáromi arany és ezüst lesz a kategóriában már a regisztráció végén biztossá vált. Az, hogy a fivérek közül ki melyik színű éremnek örülhet az a vasárnapi forma alapján dőlt el. A versenysorozat végén lejátszott mérkőzésen már látszott, hogy „ólomlábakon” járnak a felek. Végül Felsőbükyék nyertek, így a fiatalabb Komáromi oldalán újabb aranyat akasztottak a nyakába.

Dobogósok: 1. Felsőbüky/Komáromi Rudolf (HUN), 2. Jármer/Komáromi Róbert (HUN), 3. -,

Vegyes páros 19+:

Már az elején ígéretes összeállításnak tűnt Bőhm és Papp kettőse ugyan, de nem lehetett tudni, hogy a szombat esti „kóválygása” után Bőhm milyen állapotban várja a vasárnapot. Szintén ígéretesnek tűnt a Strommer házaspár is. Mellettük természetesen ott voltak a rajtnál a hazai nagyágyúk (Szent-Andrássyék, Takácsék, Felsőbükyék, Jármerék) is. Sőt volt fantázia a Tarr/Szeli F. soproni kettősben, valamint  a Kurtz/Miklós párosban is. A csoportmeccsek során Bőhmék és Tarrék magabiztosan masíroztak a legjobb 8-ba. Utánuk azonban volt kavarodás, mert csupán körbeverésnek köszönhetően jutott tovább a Takács család, valamint Komáromi Róberték is (Jegyezzük meg, hogy Takács Vincéék rendkívül taktikusan, jól játszva meglepték nővérééket és csak a balszerencsének köszönhetően estek k). A másik csoportban nagyobb izgalmak árán ugyan, de Szent-Andrássyék, Strommerék, Felsőbükyék, Miklósék sorrendben jutottak tovább a párosok (Szent-Andr/András – Strommer/Strommer 15-13, Strommer/Strommer – Felsőbüky/Komáromi Rud. 15-14). A negyeddöntők nem hoztak meglepetést, így Bőhmék Strommerékkel, míg Szent-Andrássyék Felsőbükyékkel csaphattak össze az elődöntőben. Az egyik elődöntőben Felsőbükyék 10-6-os vezetésnél már azt hitték, hogy meg lehet a meccs, amikor is Márk és Iza elővette a jobbik énjüket és állva hagyták ellenfelüket és megfordították a meccset (15-10). A másik ágon a kanadai/magyar kettős nem engedte kibontakozni Strommerékat (15-2), így könnyedén jutottak a döntőbe. A döntőben remek taktikát beszélt meg a Bőhm/Papp kettős, így sokszor hibázásra tudták kényszeríteni Szent-Andrássyékat. Végig koncetrált játékkal végül 2 szettben Bőhm Zoltán most a kanadai színekben versenyző Papp Zsuzsanna oldalán nyert vegyes párosban nemzetközi versenyt. A bronzmeccsen Felsőbükyék visszavágtak Strommeréknak, így újabb érmet nyertek

Dobogósok: 1. Bőhm/Papp (HUN), 2. Szent-Andrássy/András (HUN), 3. Felsőbüky/Komáromi Rudolf (HUN),

Az eseményt végül 9 arany, 9 ezüst és 6 bronzéremmel Magyarország az érem táblázat élén zárta. Mögötte holtversenyben Kanada és Kajmán-szigetek végzett egyaránt 2-2 aranyéremmel. Ezen kívül még Svédország gazdagította érmeit egy női páros ezüstéremmel.

Köszönjük szponzorainknak (Amadeus River Cruises, Gamma Europe, Marczibányi téri Sportcentrum, ERP Group, Alpok medical) a támogatást, mert nélkülük nem valósulhatott volna meg ez az esemény!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.